Bruce Banner 3
Nog geen foto van Bruce Banner 3Beoordeel deze soort en laat de community je eigen foto zien.

Bruce Banner 3

ook bekend als BB3, Bruce Banner 3

Sativa-dominantTHC-dominant
Indica 20 %Sativa 80 %

Bruce Banner #3 is een kruising van OG Kush en Strawberry Diesel uit Colorado, waarvoor High Times in 2013 op de Cannabis Cup in Denver 28,35 % THC meldde.

Onderzoeksstand 05-11-2026

Hoe sterk Bruce Banner #3 na het begin van de bloei stretcht, beschrijven growverslagen zeer uiteenlopend: in een indoorteelt groeide een plant van ongeveer 125 naar 150 cm, in een andere van ongeveer 20 naar 150 cm. Wel komen ze overeen in harde, compacte toppen. In 2013 meldde High Times voor deze uit Colorado afkomstige kruising van OG Kush en Strawberry Diesel op de Cannabis Cup in Denver 28,35 % THC, de hoogste waarde die tot dan toe op een Cup van het tijdschrift was gemeten. Een jaar later zette het tijdschrift de soort op plaats 9 van zijn lijst van de 25 grootste soorten aller tijden.

Ervaringen uit de community:

Waar de verslagen dagen noemen, duurde de bloei indoor 56 tot 70 dagen; in een grow werden afzonderlijke fenotypen na 9 weken geoogst, een geselecteerd fenotype pas na 11. Tussen de aan het begin genoemde uitersten van de stretch liggen verslagen met ongeveer 100 en 300 %. De groeivorm loopt uiteen van dennenboomvormig via bossig met lange zijtakken tot een plant met weinig zijtakken en een uitgesproken hoofdtop. In 2 verslagen hadden de planten tijdens de bloei steun nodig.

Een grower verhoogde de voedingsoplossing tijdens de bloei zonder problemen tot 2200 ppm; een evaluatie van twee grows vermeldt tolerantie voor wisselende bemesting. Een andere grower bemestte fors, verrijkte de lucht met CO2 tot 1600 ppm en oogstte 650 g/m² van 5 planten in potten van 19 liter. Meerdere growers vinden de kweek geschikt voor beginners, terwijl een ander verslag en de breeders Zamnesia en MSNL haar als middelzwaar classificeren. In de genoemde evaluatie trad geen schimmelaantasting op; een soortbeschrijving noemt de soort bestand tegen schimmel en ongedierte.

Effecten:

Gebruikersverslagen beschrijven een snel intredende werking en een euforische, creatieve stemming met merkbare drive, deels ook verhoogde concentratie. Daarvan wijken 2 growverslagen over zaden van Original Sensible Seeds af, die een rustige, meditatieve werking tot lichamelijke zwaarte beschrijven. Als bijwerkingen noemen soortbeschrijvingen een droge mond en droge ogen, daarnaast hoofdpijn, duizeligheid en angstige onrust; in gebruikersverslagen komen hoestprikkel en in één geval paranoïde gedachten voor.

Genetica en herkomst:

Een deel van de soortbeschrijvingen noemt Dark Horse Genetics als breeder, een ander deel Delta 9 Labs. Volgens een weergave die berust op uitspraken van Jason Holck, oprichter van Dark Horse, kruiste Holck halverwege de jaren 2000 Strawberry Diesel met Cold Creek Kush, een fenotype van LA OG, en presenteerde de soort in 2008 in de dispensary Delta 9 Alternative Medicine in Denver. Uit de kruising kwamen de fenotypen #1, #3 en #5 voort.

Ook de moeder is niet eenduidig overgeleverd: naast Cold Creek Kush is sprake van een OG Kush-kloon uit 2004, en Original Sensible Seeds noemt voor de eigen versie Colorado Ghost OG. De vader Strawberry Diesel komt van Reservoir Seeds en gaat terug op Strawberry Cough en Sour Diesel. Een soortbeschrijving geeft het sativa-aandeel op 80 % aan. Dark Horse Genetics kruiste Bruce Banner #3 opnieuw met Strawberry Diesel tot Hulk Smash; de qua naam verwante Bruce Banner 3.0 van dezelfde breeder komt voort uit Strawberry Diesel en een terugkruising van Bruce Banner 3.

Aroma en smaak:

Diesel en zoetheid vormen in de beschrijvingen de kern van het aroma, vergezeld van aardse tonen. De aardbei van de vadersoort wordt door consumenten verschillend waargenomen: een verslag beschrijft kush met een lichte aardbeitoon, terwijl een grower in de oogst vooral aarde en diesel aantrof. Als overheersende terpenen noemen soortbeschrijvingen caryofylleen, limoneen en myrceen.

THC- en CBD-gehalte:

Los van de Cup-waarde noemen soortbeschrijvingen 20 tot 25 % respectievelijk 23 tot 29 % THC. In een growverslag uit 2022 geeft een grower voor de eigen oogst volgens analyse 18,57 % THC en minder dan 0,115 % CBD op.

Versies van verschillende breeders:

Zamnesia geeft voor de eigen gefeminiseerde versie 9 tot 10 weken bloei aan, indoor tot 400 g/m² bij 150 cm hoogte, outdoor tot 900 g per plant, plus 27 % THC en 0 tot 1 % CBD. MSNL noemt 8 tot 10 weken, 500 tot 600 g/m², 180 tot 220 cm hoogte, tot 30 % THC en minder dan 1 % CBD. Bij Original Sensible Seeds gaat het om ongeveer 60 dagen bloei, outdoor rond 3 m hoogte en meer dan 28 tot bijna 30 % THC; de autoflower-versie van dezelfde breeder uit Bruce Banner #3 en een ruderalis zou indoor 80 tot 100 cm hoog worden en 500 g/m² opleveren. Voor de lijn van Delta 9 Labs worden 8 tot 10 weken bloei opgegeven.

Dit artikel is uitsluitend bedoeld ter informatie en vormt geen vervanging voor medisch of therapeutisch advies. Neem bij vragen over je gezondheid contact op met een arts of een andere gekwalificeerde deskundige.

Effect & aroma

Uit beoordelingen en ervaringsverslagen — subjectief, geen medische uitspraak

Positief gemeld
geconcentreerd
energiek
ontspannen
Gemelde bijwerkingen
duizelig
Hoofdpijn
angstig
Aroma & smaak
Heet Aarde Zoet

Nog geen beoordelingen — gegevens uit de soortbeschrijving. Beoordeel de soort om aandelen te zien.

Cannabinoïden & terpenen

Gehalten variëren per batch, fenotype en teelt — waarden zijn richtwaarden

THC
28,35 % Labwaarde (1 monster)
20–25 %extra opgave
0 %35 %
Terpeenprofiel
  • #1
    CaryofylleenPfeffer
  • #2
    HumuleenHop
  • #2
    LimoneenCitrusvruchten
  • #3
    MyrceenKruiden

Teelt

Richtwaarden uit kwekersgegevens en kweekverslagen — afhankelijk van fenotype en setup

Bloei & oogst
Bloeitijd
8–10 weken
Opbrengst & hoogte
Stretch na bloeistart
1,2–7,5 ×

Uit afzonderlijke verslagen: ongeveer 125 naar 150 cm (factor 1,2) respectievelijk ongeveer 20 naar 150 cm (factor 7,5); verdere verslagen met ongeveer 100 % (20 naar 40–50 cm) en ongeveer 300 % (20 naar 80 cm).

Moeilijkheid, omgeving & klimaat
Moeilijkheid
Gemiddeld
Binnen
geschikt
Buiten
geschikt
Weerstanden
Schimmel
Hoog
Plagen
Hoog
Morfologie
Toppenstructuur
Dicht

Groeivorm in de verslagen niet eenduidig: dennenboomvormig (1 verslag), bossig met lange zijtakken (evaluatie van twee grows), weinig zijtakken met uitgesproken hoofdtop (1 verslag). Gedroogde toppen meermaals beschreven als hard en compact.

Training
ScrOG
Aanbevolen
Ondersteuning nodig
Ja

Steun tijdens de bloei nodig in de evaluatie van twee grows en in een verder verslag (hoofdstengel); SCROG in de evaluatie vermeld als goed geschikt.

Overig
Communitymeldingen
Voedingsbehoefte
Hoog

Genetica & herkomst

Herkomst
Kruising
OG Kush × Strawberry Diesel
Herkomst
Verenigde Staten, Colorado
Eerste uitgave
2008
Type
Sativa-dominant
Verkrijgbaar als zaden
Gefeminiseerd, Autoflowering
Bloeitypen (alle versies)
Fotoperiodisch, Autoflowering
Onderscheidingen
  • High Times: 25 Greatest Strains of All Time 2014Ranglijst · 9e plaats
  • High Times Cannabis Cup Denver 2013Hoogste tot dan toe bij een High Times Cannabis Cup gemeten THC-waarde (28,35 %)

Versies van verschillende kwekers

Meerdere kwekers verkopen eigen versies onder deze naam. Elke opgave komt van de betreffende kweker.

MSNLBruce Banner #3 Feminized
Reproductie
FotoperiodischGefeminiseerd
Bloei
8–10 weken
Opbrengst binnen
500–600 g/m²
THC
tot 30 %
CBD
tot 1 %

OG Kush × Strawberry Diesel; hoogte 180–220 cm zonder onderscheid tussen indoor en outdoor; oogst outdoor eind september; moeilijkheidsgraad gemiddeld; klimaat “Arid, Temperate”; terpenen volgens de aanbieder: linalool, caryofylleen, humuleen.

Original Sensible SeedsBruce Banner #3
Reproductie
FotoperiodischGefeminiseerd
Bloei
60 dagen
Hoogte buiten
300 cm
THC
28–30 %

Volgens de beschrijving van de breeder Colorado Ghost OG × Strawberry Diesel (Strawberry Cough × Sour Diesel); geschikt voor indoor, outdoor en kas; THC “meer dan 28 %” respectievelijk “bijna 30 %”.

ZamnesiaBruce Banner #3 Feminized
Reproductie
FotoperiodischGefeminiseerd
Bloei
9–10 weken
Opbrengst binnen
tot 400 g/m²
Opbrengst buiten
tot 900 g/plant
Hoogte binnen
150 cm
THC
27 %
CBD
0–1 %

OG Kush × Strawberry Diesel; 65 % sativa, 35 % indica; terpenen volgens de breeder: myrceen en limoneen; moeilijkheidsgraad gemiddeld; outdoorhoogte alleen opgegeven als “medium”.

Meer kwekers (5): Blimburn Seeds, Cannapot, Dark Horse Genetics, Delta 9 Labs, Growers Choice

Labresultaten

Metingen van afzonderlijke monsters. Waarden variëren per batch, teelt en fenotype.

Ander monster · 2013nicht genannt (Potenztest beim High Times Cannabis Cup Denver)
THC28,35 %

Community

20 kweek- en ervaringsverslagen bekeken Communitymeldingen
Consensus

Gedroogde toppen worden eensluidend omschreven als hard en compact. Gebruikersverslagen beschrijven een snel intredende werking die euforisch en creatief is en ook activerend werkt, soms met verhoogde concentratie. Meerdere growers vinden de kweek geschikt voor beginners; hoge en wisselende bemestingsgiften werden goed verdragen.

Afwijkende meldingen

De stretch na het begin van de bloei loopt in afzonderlijke verslagen uiteen van ongeveer 20 % tot ongeveer 650 %. Twee growverslagen over zaden van Original Sensible Seeds beschrijven een rustige, meditatieve werking tot lichamelijke zwaarte. Eén verslag beoordeelt de kweek als middelzwaar. De aardbeitoon wordt deels licht, deels nauwelijks waargenomen.

Gemelde waarden uit individuele kweken
Bloeiduur in een growverslag (ondergrens van de spanne in de tekst)
56–63 dagen
Bloeiduur in een growverslag (bovengrens van de spanne in de tekst)
70 dagen
Bloeiduur in een growverslag
68 dagen
Bloeiduur in een growverslag
67 dagen
Bloeiduur van verschillende fenotypen in een grow (9 weken, geselecteerd fenotype 11 weken)
9–11 weken
Hoogte bij het begin van de bloei en eindhoogte in een growverslag
125–150 cm
Hoogte bij het begin van de bloei en eindhoogte in een growverslag
20–150 cm
Stretch in een growverslag
100 %
Stretch in een growverslag
300 %
Voedingsoplossing tijdens de bloei in een growverslag
2.200 ppm
CO2-verrijking in een growverslag
1.600 ppm
Opbrengst in een growverslag (5 planten in potten van 19 liter)
650 g/m²
THC-gehalte volgens de analyse van een grower (verslag uit 2022)
18,57 %
CBD-gehalte volgens de analyse van een grower (verslag uit 2022), onder
tot 0,12 %

Dagboeken met deze soort

Kweek je deze soort? Deel je grow als openbaar dagboek.

Vergelijkbare soorten

Verwante genetica, hetzelfde dominante terpeen, vergelijkbaar effect en aroma — zonder directe ouders en nakomelingen

Waarderingen (0)

BeoordeelBeoordeel de variëteit om anderen te helpen
Geen beoordelingen beschikbaar